Festyn [06.2018]

279 Photos

O przedszkola do idola [06.2017]

Nasza koleżanka Martynka Błaszczyk i nasz kolega Leon Przysiwek wzięli udział w konkursie „Od przedszkola do Idola”. Jesteśmy z Was bardzo dumni !

16 Photos

Powitanie wiosny! [03.2016]

Dnia 21 marca całe przedszkole oraz szkoła witała w ogrodzie Pierwszy Dzień Wiosny. Mimo, iż na niebie tego dnia było pochmurno, w naszych sercach świeciło słoneczko. Wszystkie dzieci brały udział w zabawach sportowych a następnie zaprezentowała swoją wiosenną piosenkę do podkładu „Baśka”. Na koniec odbył się pokaz mody Pani Zima – Pani Wiosna, któremu przewodniczyło jury z naszego przedszkola. Dziękujemy za zabawę!

228 Photos

Bal Karnawałowy \"W Kosmosie\" [22.01.2016]

22.01.2016r. nasze przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w balu karnawałowym pod hasłem przewodnim,, Kosmos". W tym dniu zarówno dzieci jak i pracownicy naszego przedszkola przeistoczyli się w nieziemskie postacie, można było spotkać zarówno księżniczki i rycerzy, bohaterów z bajek, jak i prawdziwych przybyszy z kosmosu- ufoludki i kosmonautów. W niezwykły kosmiczny świat zabrała nas pani Tatiana. Zwiedziliśmy wszystkie planety, a w drodze na księżyc natrafiliśmy na deszcz meteorytów. Liczne konkursy, zabawy i tańce przy muzyce skłoniły nas do zrobienia w czasie tej wyprawy krótkiej przerwy na słodki poczęstunek. Kosmiczna sceneria, pełna światełek, gwiazd, ufoludków i statków kosmicznych w połączeniu z radosną muzyką, a przede wszystkim uśmiechem na twarzy, zapewniły wszystkim fantastyczną zabawę.

346 Photos

Wspólne kolędowanie [12.2015]

Już trzeci rok o tej samej porze, spotkaliśmy się wszyscy w jednej Sali, by wspólnie kolędować! To czas bardzo magiczny i wyjątkowy. Dzieci chętnie śpiewają kolędy i pastorałki. Wesołych Świąt!

41 Photos

Koncert muzyki ludowej [11.2015]

To była niecodzienna wizyta. Z muzyką ludową zawitała 16.11.2015. w przedszkolu folk kapela "Góralska Hora" ze Szczyrku. Górale żywiołowo i energicznie zagrali dla dzieci na skrzypcach, trombicie, okarynach oraz na pasterskiej piszczałce. Dziękujemy – Hej!

112 Photos

Koncert muzyczny [01.10.2015]

W kosmiczną podróż wyruszyliśmy dnia 1 października podczas koncertu muzycznego zatytułowanego „Klasyka u Astromuzyka” w wykonaniu artystów agencji artystycznej Wilk Art ze Szczecina. W trakcie tej podróży w kosmos przeżyliśmy nie tylko fantastyczną przygodę z sympatycznym misiem o imieniu Remigiusz, ale także mogliśmy utrwalić swoją wiedzę… poznaliśmy planety, budowę i dźwięk instrumentów strunowych – skrzypiec i wiolonczeli.

93 Photos

Konkurs [10.2015]

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w konkursie na najpiękniejszy Układ Słoneczny ! Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu ! Ogłaszamy wyniki: I Alicja Lipnicka – grupa żółta II Maja Mickiewicz -grupa żółta III Adam Janowicz - grupa zielona

73 Photos

Przedstawienie „Bocian i Żabka” [09.06.2015]

9 czerwca gościliśmy w przedszkolu artystów z agencji teatralnej ART – RE z Krakowa. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Bocian i Żabka”. Poznały historię małej Żabki, która w poszukiwaniu przygód oddalała się od domu. Przedstawienie miało na celu uświadomić małym widzom konieczność niesienia pomocy słabszym i młodszym oraz uczyć posłuszeństwa względem rodziców.

160 Photos

Podróże Piotrusia [28.04.2015]

Po raz kolejny do naszego przedszkola zawitał Teatr Duet z Krakowa, tym razem prezentując inscenizację bajki „Podróże Piotrusia”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sztukę, wspólnie z głównym bohaterem odwiedziły Nibylandię. Na statku pirackim składały przysięgę marynarską i sprzątały pokład. Następnie przybyły do wioski indiańskiej pełnej czarów i niespodzianek. W trakcie podróży oprócz Piotrusia spotkały się też z Bystrą Rzeką i Żyrafą. Barwna historia sprawiła przedszkolakom wiele radości i zakończyła się gromkimi brawami.

126 Photos

Pierwszy Dzień Wiosny [23.03.2015]

W poniedziałek 23 marca 2015r. zebraliśmy się na placu przedszkolnym w celu Powitania Wiosny. Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu był bardzo kolorowy i radosny. Wszystkie grupy przywitały Panią Wiosnę barwnymi strojami, wiankami oraz instrumentami. Aby tradycji stało się zadość, ruszyliśmy korowodem do piaskownicy i pożegnaliśmy się z Pannami Marzannami. Teraz na pewno powróci do nas długo oczekiwana wiosna!

22 Photos

Bal Karnawałowy [06. 02.2015]

Dnia 6. 02.2015 odbył się wielki bal karnawałowy, którego głównym tematem była kraina Smerfów. Tego dnia wszystkie dzieci i nauczyciele byli w smerfnych nastrojach. Grała smerfna muzyka, a dla dzieci przygotowane były rozmaite atrakcje. Zapraszamy do galerii.

422 Photos

Koncert muzyczny [02.02.2015]

Dnia 2 lutego 2015r., po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu zespół PRO MUSICA. Tym razem wszystkie dzieci zostały zaproszone na koncert pt. "Karnawał na królewskim dworze". Przedszkolaki poznały wygląd, budowę oraz brzmienie tuby, klarnetu oraz fletu. Wspólnie z głównym bohaterem w muzyczno- bajecznym świecie przeżywały przeróżne przygody. Forma takiego obcowania ze sztuką rozwija u dzieci zainteresowanie nią, uwrażliwia na jej odbiór i rozbudza twórczą fantazję.

74 Photos

Teatrzyk \"Opowieść zimowa\" [11.12.2014]

W świąteczny nastrój przenieśliśmy się dnia 11 grudnia podczas oglądania przedstawienia teatralnego pt.: "Opowieść zimowa" w wykonaniu aktorów teatru La Fayette ze Szczecina. Teatrzyk bardzo się dzieciom podobał, był zabawny, mikołajkowy. Wszyscy się świetnie bawili, a życzenia złożone przez św. Mikołaja wprowadziły nas w radosny okres oczekiwań na te wyjątkowe Święta.

94 Photos

Teatrzyk \"Pszczółka Kaja i przyjaciele\" [10.10.2014]

10 października 2014r. w naszym przedszkolu gościliśmy krakowskich aktorów teatru Duet, z pouczającym i wesołym spektaklem. Dzieci poznały sympatyczną pszczółkę Kaję i jej przyjaciela trutnia Kucia, a także różnych mieszkańców łąki. Przypomniane zostały dzieciom różne owady, zwierzęta, ich zwyczaje oraz wygląd. Przedszkolaki miały również okazję włączyć się w akcję przedstawienia, wspólnie przeżyć przygody głównych bohaterów i poczuć się prawdziwymi aktorami.

27 Photos

Rodzinny Festyn Sportowy [06.06.2014]

06 czerwca 2014r. na terenie naszego przedszkola odbył się rodzinny festyn o charakterze sportowym pod hasłem "Żyjmy zdrowo na sportowo". Głównym celem imprezy było zachęcanie do zdrowego stylu życia oraz promowanie aktywnego wspólnego spędzania czasu dzieci z rodzicami, poprzez udział w zabawach sportowych. Na początek promotor Przedszkoliady Arkadiusz Szpakowski oczywiście w asyście naszego czerwonego przyjaciela KANGURA poprowadził rozgrzewkę, aby przygotować wszystkich do dalszej zabawy.

156 Photos

Teatr lalek „Piecusiowe opowieści” [09.06.2014]

09 czerwca 2014r. przedszkolaki obejrzały ciekawą i zabawną bajkę pt.: "Piecusiowe opowieści" w wykonaniu aktorów Teatru Trakt z Wrocławia. Głównymi bohaterami byli: kot Klemens, czarownica Klementyna oraz w roli narratora Piecyk. Wesołe, kolorowe i bardzo zajmujące przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele radości oraz możliwość obserwowania gry aktorów, których głównym narzędziem pracy są przede wszystkim lalki. Uważny obserwator po obejrzeniu widowiska dowiedział się, że nigdy nie należy zbytnio fantazjować na temat swoich możliwości i uważać się za kogoś lepszego od innych, bo to się może niezbyt wesoło skończyć, o czym przekonał się kot Klemens, a za jego pośrednictwem dzieci.

77 Photos

Konkurs piosenki angielskiej [16.05.2014]

W dniu 16 maja w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie w języku angielskim piosenki pochodzącej z repertuaru dziecięcego. Celem konkursu było kształcenie wymowy oraz wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego, propagowanie śpiewu, jako formy wyrażania siebie oraz rozwijanie słownictwa.

89 Photos

Przedszkoliada Tour 2014 [16.04.2014]

W stargardzkiej hali OSiR, przy ulicy Pierwszej Brygady odbyła się Przedszkoliada Tour 2014. Liczne konkurencje, dobra muzyka i niecodzienni goście - to wszystko czekało na dzieci z grup Małych Magików i Puchatków.

99 Photos

Kryształowa Maska [26-27.03.2014]

W dniach 26 – 27 marca 2014 r. w Książnicy Stargardzkiej odbył się Stargardzki Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny „Kryształowa Maska”. Grupa Małych Magików z naszego przedszkola zaprezentowała przedstawienie „Posag Wasylisy”.

13 Photos

Pierwszy dzień wiosy [21.03.2014]

W piątek 21 marca 2014r. wszystkie grupy z kolorowymi pomponami, chorągiewkami, kwiatami z bibuły zebrały się na placu przedszkolnym w celu uroczystego Powitania Wiosny. Wszystkie dzieci były ubrane tego dnia na kolorowo, wesoło. Na ich twarzach gościł uśmiech, a wszystko to dzięki Pani Wiośnie - rozpromienionej i radosnej, która usłyszała dzieci głosy, uczesała zaraz włosy i przybyła na wezwanie. Jakież było to spotkanie!

95 Photos

Przedstawienie teatralne \"Księżniczka na ziarnku grochu\" [17.03.2014]

W dniu 17 marca 2014r. w naszym przedszkolu dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu aktorów Teatru La Fayette ze Szczecina. Bajka bardzo się dzieciom podobała, żywo reagowały starając się Księciu znaleźć właściwą narzeczoną i nagrodziły aktorów serdecznymi brawami. Bajkowa metoda z ziarenkiem grochu okazała się niezwykle skuteczna w szukaniu prawdy.

101 Photos

Koncert muzyki latynoamerykańskiej [07.02.2014]

W piątek, siódmego lutego 2014r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt.:"S.O.S z gorącej wyspy" w wykonaniu artystów Agencji Wilk.Art. Sympatyczny ptak Dodo pokazał nam muzyczne uroki krajów latynoamerykańskich. Rytmy Rumby, Cha-cha, Mambo i Salsy porwały przedszkolaków do tańca, zapewniły świetną zabawę i niezapomniane wrażenia.

62 Photos

Bal Karnawałowy \"Nieznana Afryka\" [24.01.2014]

„Nieznana Afryka”, takie było hasło przewodnie tegorocznego Balu Karnawałowego. Jak co roku przybyło wielu niesamowitych gości: tygrysy, lwy, małpki, Indianie, nie zabrakło również afrykańskich księżniczek oraz tych wszystkich, którzy chcieli się wspólnie z nami bawić.

269 Photos

Przedstawienie: \"Gymasy królewny Kasi\"

12.11.2013r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru "Maska" z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl pt.: "Grymasy królewny Kasi". Dzieci miały możliwość zobaczenia z boku, jak bardzo niegrzeczne i sprawiające innym przykrość jest złe zachowanie. Przedstawienie traktowało o grzeczności, właściwym wychowaniu i dobrych manierach. Pokazało dzieciom, jak ważne jest kontrolowanie własnych czynów i wypowiedzi, jak miłe jest używanie czarodziejskich słów: "proszę", "dziękuję", "przepraszam".

43 Photos

Bądź bezpieczny [20.12.2013]

20 grudnia 2013 roku nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Stargardzie Szczecińskim, którzy przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci były bardzo aktywne, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także uświadomili dzieciom jak istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo ma noszenie odblasków. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

36 Photos

Teatrzyk Moralitet z Krakowa [15.10.2013]

W dniu 15 października w naszym przedszkolu odbyły się dwa spektakle teatralne zaprezentowane przez aktorów z Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego Moralitet z Krakowa. Pierwszy z nich "Smoczy Festyn" skierowany do dzieci z grupy "Biedronek", "Słoneczek" poruszał tematykę prozdrowotną. Uświadomił dzieciom jak potrzebne jest naszemu organizmowi zdrowe odżywianie i utrzymanie sprawności fizycznej. Przestrzegał również przed niekontrolowanym zażywaniem lekarstw. Drugi spektakl promujący zasady bezpieczeństwa na drodze pt.:"Skrzaty ze starej szafy" obejrzały dzieci z grupy "Puchatków", "Małych Magików". Dzieci dowiedziały się, iż należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji oraz zachowywać ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

60 Photos