Spacer jesienią [10.2018]

Jesień to wyjątkowa pora roku, a w tym roku także wyjątkowo ciepła. Korzystamy więc z pięknej pogody. W ostatnim czasie wybraliśmy się więc do parku po dary jesieni, które świetnie pomagają nam w nauce oraz są świetną ozdobą naszej sali.

43 Photos

Słoń Trąbalski oczami dzieci [10.2018]

A na deser SŁOŃ TRĄBALSKI oczami dzieci. Omawianie lektury to czysta przyjemność!

4 Photos

Pracujemy, czasu nie marnujemy! [10.2018]

Praca własna trwa w najlepsze! Fantastycznie patrzeć, gdy dzieci są tak zajęte sobą…

30 Photos

Pasowanie na ucznia [10.2018]

11 października w klasie pierwszej odbyło się pasowanie na ucznia. Na początku odbyła się część artystyczna. Pierwszaki zaśpiewały piosenki wraz z układem tanecznym oraz powiedziały wierszyki. Punktem kulminacyjnym imprezy stało się pasowanie, podczas, którego każdy z uczniów dumnie złożył przysięgę oraz otrzymał dyplom. Na zakończenie czekał na dzieci pyszny poczęstunek. Wszystkim uczniom i uczennicą gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce!

66 Photos

Opera w Szczecinie [10.2018]

Za nami pierwsza wycieczka ! Klasa 1 wspólnie z grupą O wybrały się do Opery na Zamku w Szczecinie. Dzieci zapoznały się ze sztuką pt. „Latająca krowa”. Holenderski teatr tańca specjalizujący się w przedstawieniach dla młodych widzów, zaprezentował pełen czaru, fantazji humory spektakl. Występ połączył powagę z zabawą. Pomiędzy toczącymi się jajkami i latającą krową zrodziła się gra w przyjaźń, samotność i solidarność. Przedstawienie bardzo rozbudziło wyobraźnie małych odbiorców. Na koniec zrobiliśmy wiele wspaniałych zdjęć, które możecie obejrzeć już teraz ! „Logika zabierze cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zabierze cię wszędzie” Albert Einstein

57 Photos

Jesienne lekcje przyrody [10.2018]

Najlepszy plan pracy na cały tydzień pisze sama MATKA NATURA. Tak pięknie zrobiło się za oknem. Wykorzystując dary natury, własne obserwacje i doświadczenia, czas zabrać się już za lekcje przyrody. Każdy poznał już budowę liścia, drzewa, wie, jakie kształty mogą mieć liście, zna cykl rozwojowy kasztanowca. Zobaczcie sami nasze pierwsze samodzielne opisy zebranych liści.

47 Photos

Dzień Głośnego Czytania [10.2018]

Opis: Według koncpecji pedagogicznej Marii Montessori, która została udokumentowana doświadczeniami naukowymi już ponad 100 lat temu, faza sensytywna inaczej wrażliwa na czytanie i pisanie pojawia się u większości dzieci już pomiędzy 4-5 rokiem życia! Nasi nauczyciele wiedząc o tym zaspokajają dziecięcą ciekawość na litery licznymi pomocami znajdującymi się w klasie przedszkolnej. Efektem tych działań jest sukces klasy 1, która mogła zaprezentować swoje płynne czytanie dzieciom z przedszkola z okazji "Dnia Głośnego Czytania".

13 Photos

Zajęcia na basenie [09.2018]

Wrzesień to miesiąc pełen wrażeń i niespodzianek. Przed uczniami z klasy pierwszej kolejne wyzwanie- nauka pływania ! Pierwsze zajęcia za nami, było naprawdę świetnie, a każde kolejne zajęcia sprawiają, że dzieci czują się jak ryby w wodzie 🙂

25 Photos

Czas wolny [09.2018]

We wrześniu rozpieszczała nas piękna pogoda. Każdą wolą chwilę spędzaliśmy w naszym ogrodzie. Dodatkową atrakcją była wizyta Pań z policji, które przypomniały jak dbać o swoje bezpieczeństwo i dlaczego warto nosić odblaski.

33 Photos

Praca własna [09.2018]

Codzienna praca własna dziecka przybliża go do osiągnięcia jego własnego sukcesu. Bez stresu, pośpiechu odkrywamy rzeczywistość.

42 Photos

Rozpoczęcie roku szkolnego [09.2018]

To już koniec wakacji! Z wielkim UŚMIECHEM rozpoczynamy naukę w Niepublicznej Szkole Uśmiech. Naszym uczniom życzymy powodzenia i samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

21 Photos