Kryształowa Maska [26-27.03.2014]

W dniach 26 – 27 marca 2014 r. w Książnicy Stargardzkiej odbył się Stargardzki Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny „Kryształowa Maska”. Grupa Małych Magików z naszego przedszkola zaprezentowała przedstawienie „Posag Wasylisy”.

13 Photos

Pierwszy dzień wiosy [21.03.2014]

W piątek 21 marca 2014r. wszystkie grupy z kolorowymi pomponami, chorągiewkami, kwiatami z bibuły zebrały się na placu przedszkolnym w celu uroczystego Powitania Wiosny. Wszystkie dzieci były ubrane tego dnia na kolorowo, wesoło. Na ich twarzach gościł uśmiech, a wszystko to dzięki Pani Wiośnie - rozpromienionej i radosnej, która usłyszała dzieci głosy, uczesała zaraz włosy i przybyła na wezwanie. Jakież było to spotkanie!

95 Photos

Przedstawienie teatralne

W dniu 17 marca 2014r. w naszym przedszkolu dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu aktorów Teatru La Fayette ze Szczecina. Bajka bardzo się dzieciom podobała, żywo reagowały starając się Księciu znaleźć właściwą narzeczoną i nagrodziły aktorów serdecznymi brawami. Bajkowa metoda z ziarenkiem grochu okazała się niezwykle skuteczna w szukaniu prawdy.

101 Photos

Koncert muzyki latynoamerykańskiej [07.02.2014]

W piątek, siódmego lutego 2014r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt.:"S.O.S z gorącej wyspy" w wykonaniu artystów Agencji Wilk.Art. Sympatyczny ptak Dodo pokazał nam muzyczne uroki krajów latynoamerykańskich. Rytmy Rumby, Cha-cha, Mambo i Salsy porwały przedszkolaków do tańca, zapewniły świetną zabawę i niezapomniane wrażenia.

62 Photos

Bal Karnawałowy

„Nieznana Afryka”, takie było hasło przewodnie tegorocznego Balu Karnawałowego. Jak co roku przybyło wielu niesamowitych gości: tygrysy, lwy, małpki, Indianie, nie zabrakło również afrykańskich księżniczek oraz tych wszystkich, którzy chcieli się wspólnie z nami bawić.

269 Photos

Przedstawienie:

12.11.2013r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru "Maska" z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl pt.: "Grymasy królewny Kasi". Dzieci miały możliwość zobaczenia z boku, jak bardzo niegrzeczne i sprawiające innym przykrość jest złe zachowanie. Przedstawienie traktowało o grzeczności, właściwym wychowaniu i dobrych manierach. Pokazało dzieciom, jak ważne jest kontrolowanie własnych czynów i wypowiedzi, jak miłe jest używanie czarodziejskich słów: "proszę", "dziękuję", "przepraszam".

43 Photos

Bądź bezpieczny [20.12.2013]

20 grudnia 2013 roku nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Stargardzie Szczecińskim, którzy przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci były bardzo aktywne, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także uświadomili dzieciom jak istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo ma noszenie odblasków. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

36 Photos

Teatrzyk Moralitet z Krakowa [15.10.2013]

W dniu 15 października w naszym przedszkolu odbyły się dwa spektakle teatralne zaprezentowane przez aktorów z Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego Moralitet z Krakowa. Pierwszy z nich "Smoczy Festyn" skierowany do dzieci z grupy "Biedronek", "Słoneczek" poruszał tematykę prozdrowotną. Uświadomił dzieciom jak potrzebne jest naszemu organizmowi zdrowe odżywianie i utrzymanie sprawności fizycznej. Przestrzegał również przed niekontrolowanym zażywaniem lekarstw. Drugi spektakl promujący zasady bezpieczeństwa na drodze pt.:"Skrzaty ze starej szafy" obejrzały dzieci z grupy "Puchatków", "Małych Magików". Dzieci dowiedziały się, iż należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji oraz zachowywać ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

60 Photos